Pokud se v dnešní době zaměříme na koupi elektronického parťáka v podobě notebooku nebo stolního počítače, naše první kroky by zcela jistě měly směřovat do obchodu s repasovanými přístroji. Proč? V čem je to tolik jiné? Kde jsou silné stránky repasovaných strojů? Veškeré informace nabízí právě tento článek.

Rozhodně neplatí, že pro koupi repasovaného počítače či notebooku se rozhodují pouze osoby s omezeným rozpočtem. Ba naopak se ke koupi přiklánějí i některé firmy, protože repasovaná elektronika je zkrátka spolehlivější. Repasovaný notebook bych přirovnala k tričku ze second-handu. Léty prověřený kus, který tu rozhodně ještě nějaký ten pátek bude.

Repas Vás uchvátí!

První velkou výhodou je cena. Ta se často pohybuje od pouhých pár tisícovek, což je více než přijatelné. Novou hardwarovou výbavu, jejíž úroveň nabízejí i repasované počítače a notebooky, byste za stejné peníze jen stěží sehnali. Jako bonus plno firem nabízí k již repasovaným strojům slevy, které dosahují až šedesáti procent!

Jedním z hlavních faktorů pro výběr repasovaného PC je zajisté také kvalita, kterou se tyto stroje pyšní. Na rozdíl od nového výrobku je životnost repasu mnohonásobně delší. Tento fakt umocňuje také to, že poškozené hardwarové součástky se před dalším prodejem vyměňují za nové. Například u nově zakoupeného notebooku “vyhřátého z výroby” již neopravíte nic. Často nejde vyměnit ani baterie a disk, což jsou nejporuchovější součástky.

Koupě repasovaného počítače či notebooku může být též hravá. Nákup je obohacen o vlastní volbu hardwarového “tuningu” a výběru délky záruční doby, která v základu bývá jeden rok. Za drobný příplatek ji však lze protáhnout až na tři roky.

Nový notebook nevydrží!

Jako o každou věc i o notebook a počítač je vhodné se starat. U počítačů je přístupnost takřka totožná, takže komplikace nehrozí. Nicméně zkusili jste někdy “otevřít” současný laptop? To zkrátka nejde. Výrobci si vyloženě zakládají na tom, aby to nešlo. Je zde znepřístupněna pravidelná údržba, a proto nelze vyměnit teplovodivou pastu na procesoru nebo vyfoukat chlazení.

Po roce užívání je tedy běžnou praxí, že notebook vyloženě “hoří” a je velmi obtížné jej vůbec udržet na klíně. O hlasitém hučení trpícího chlazení nemluvě. U repasovaného notebooku takový stav nehrozí. Každý zručný člověk jeho údržbu zvládne svépomocí a stroj mu tak vydrží o mnoho let déle a za méně peněz.

Počítače pro každého

Repasované PC je skvělou volbou pro firmy a nenáročné uživatele. Využití najdou v kancelářích, skladech ale i v domácnostech. Právě u stolních počítačů je finanční rozdíl nejvýraznější! Zatímco nové stolní počítače se pohybují od pěti tisíc korun a svou hardwarovou akcelerací jsou prakticky nepoužitelné pro cokoli dalšího, repasované počítače můžete sehnat už od dvou tisíc korun s daleko širším rozsahem využití! Často má základní deska volné sloty, takže tyto stroje lze za “pár kaček” vylepšit.

Třešničkou na dortu těchto kouzelných strojů je jejich design. Není pravdou, že repasy vypadají zastarale! Jsou to honosné počítače se svou hrdostí, kterou okázale dávají najevo svými výkony.

inComputer.cz – tradiční prodejce repasované výpočetní techniky