Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay

Jen málokdo má dnes své těžce vydělané a naspořené peníze uloženy jen tak v matraci. Chceme, aby nám vydělávaly nebo alespoň neztrácely na hodnotě. Ovšem stále hlubší a hlubší inflace nám do této snahy zcela jednoznačně háže vidle.

Situace se ovšem mění, pokud vsadíte na investice do drahých kovů, jakými je zlato, stříbro nebo stále oblíbenější platina. I když to však tak vypadá, tyto komodity si rozhodně nejsou rovnocenné.

Když nemáte miliony nazbyt, abyste investovali do nemovitosti

Určitě jste zaznamenali, že po pozemcích, domech i bytech je aktuálně nebývalá poptávka, což se samozřejmě odráží i na jejich mnohdy astronomických cenách. Ovšem máte-li na účtu „pouhé“ statisíce, pak je pro vás tato možnost zcela jednoznačně pasé. A co tedy zvolit místo ní? Samozřejmě zlato.

To je totiž jako jediný drahý kov při nákupu i prodeji osvobozeno od DPH, takže se počítá pouze s jeho skutečnou hodnotou. A pokud volíte mezi mezi mincemi a cihličkami, pak rozhodně doporučujeme na první pohled méně pohledné slitky alias zmíněné cihličky. Neplatíte u nich totiž za přidanou uměleckou hodnotu (jež se výhledově může, ale také nemusí zhodnotit), ale jen za cenu kovu.

Tip na článek:  Využijte dotace v maximální míře. Poradíme vám s těmi na fotovoltaiku

Kde zlato výhodně a se zárukami nakoupit

Žádné české zlato z českých dolů sice u nás nemáme, o to více se však u nás najde na slovo vzatých specialistů. Například, které najdete v pražském Obecním domě působí na našem trhu už 17 let. Během tohoto období si již získali důvěru více než  60 000 zákazníků, kteří si osobní návštěvou i on-line nákupem pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato pak tito odborníci dováží přímo ze zahraničí, pochází totiž od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.

Navíc vám předem prozradí vše potřebné. Tak například na stránkách zlate-mince.cz najdete každodenně aktualizovanou cenu zlata. Vždy tak víte, kdy je výhodná doba pro nákup a kdy naopak pro prodej.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *