V historii lidstva byly doby, kdy byl koberec něčím výjimečným a drahocenným. Pak přišly doby, v nichž koberce představovaly běžnou součást domácnosti. V dnešní době se na tyto skvosty chodíme dívat do muzeí a zámků, ale v běžných domácnostech je opomíjíme. Takový trendy koberec však nepatří pouze do muzea či domovů našich babiček, takový trendy koberec se totiž skvěle hodí i do moderní domácnosti.

Koberce a jejich dlouholetá tradice

Podlaha jako základní kámen každého interiéru plní mnoho funkcí. První z nich je funkce praktická a ta druhá pak estetická. Podlaha totiž dokáže sjednotit celý prostor a vdechnout mu osobitý vzhled. K tomu, aby mohla podlaha tyto funkce plnit, je zapotřebí zvolit správnou a vhodnou podlahovou krytinu či textilii, neboť jejich špatná volba může jednoduše pokazit celkový dojem. Nejen z toho důvod jsou koberce již dlouhá staletí oblíbeným řešením, o čemž svědčí jejich dlouhá historie sahající až do dob 8. tisíciletí před naším letopočtem.

Tip na článek:  Rady a tipy pro výběr vířivky

Proč jsou koberce tak oblíbené?

Důvodů, proč jsou koberce tak oblíbené, je hned několik. V prvé řadě dokážou koberce dokonale izolovat od vnějšího chladu, ale také hluku, což je jeden z důvodů, proč byly koberce umisťovány nejen na podlahy, ale také na stěny. V druhé řadě jsou koberce velmi příjemné na dotek. Velmi pohodlně se po nich chodí a navíc takový koberec dokáže tlumit veškeré dopady věcí i lidských chodidel. V neposlední řadě koberce dobře vypadají a skvěle dokreslují interiér domácnosti. Jednoduše řečeno, koberce jsou zkrátka všestranné a mezi ty nejvšestrannější patří koberce orientální. Ty se nejvíce hodí do obývacích pokojů, ložnic a dětských pokojů, báječně ale také poslouží na chodbách.

Jaké koberce se teď „nosí“?

Na závěr našeho článku se pojďme podívat, jaké koberce se v dnešní době nosí. Oblibě se těší zvláště moderní kusové koberce, které si vydobyly svoje místo na výsluní před koberci jednotlivými. Naprostou stálicí je koberec orientální, zvláště pak bavlněný či hedvábný koberec.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..