krmivo pro psy

Za uplynulá léta se nezměnili jenom lidé, ale také psi. Už se tolik aktivně nepohybují a tudíž potřebují speciální upravenou stravu. Jistě často kupujete pytle s granulemi, ale vybíráte si správný druh?

Udržte psa v dobré kondici!

Pro správný výběr je potřeba znát složení krmiva. Vyvážené krmení je nutností, kterou ocení každý psí miláček. Nemělo by se zapomínat na odpovídající poměr příjmu vody, bílkovin, energie, vitamínů a minerálních látek. Nabízené granule jsou kompletním krmivem pro psa, kde by nemělo chybět správné množství vitamínů, minerálních látek a živin. Pokud vás zaujme obal krmiva nebo cena, je to dobré, ale nemusí jít o to nejlepší. Nezapomínejte také prostudovat samotný obal a podívejte se na složení. Obsah surovin se zaznamenává vždy sestupně. První místo by mělo zaujímat maso nebo masová moučka. Chutnost se navyšuje přidáváním soli, ale poté se zatěžují ledviny. Také může psům chybět živočišná bílkovina, když budete stále kupovat krmiva připomínající šrot, kde má převahu rostlinná bílkovina.

Tip na článek:  Luxusní krmivo Brit Premium dodá vašim čtyřnohým miláčkům vše důležité

Chtějte pro svého psa to nejlepší

Krmivo pro psy v nekvalitním provedení může poškodit zdravotní stav. Pes může mít nemocný trávicí trakt a dokonce se objevují i alergické reakce. Zdravý pes má tmavé a pevné výkaly. Kvalitní krmení se nabízí podle věku psů – štěňata, dospělí psi i psí „dědečkové“. Uvědomte si také, zda je váš pes více aktivní nebo naopak. Seženete i speciální krmiva pro citlivé psy, pro starší psy k léčbě a prevenci s problémy s klouby. Přídavky mastných kyselin omega 3 a omega 6 pomohou k lesklejší a zdravější srsti. Příznivě ovlivní též klouby a krevní oběh.

Za kvalitu si musíte připlatit, výjimkou nejsou ani granule pro psy. Ovšem berte v úvahu, že zase nebudete muset tolik investovat do veterináře, aby dal vašeho psa do pořádku. Pro psa je dobré dostávat jídlo každý den ve stejnou dobu. Dávejte i stejné množství.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..