Hledáte zcela nové prázdninové zážitky? Půjčovna karavanů je zajímavou volbou. Zatímco v Češi zpravidla vyrážejí do Chorvatska, či jiné oblíbené destinace do hotelu či pod stan, v mnoha zemích je nemyslitelné jet na dovolenou bez karavanu zavěšeného za autem nebo jinak než v karavanu. Prim v tomto ohledu mají Němci  a Nizozemci. Cestování s karavanem je vhodné pro lidi všeho věku, napříč všemi generacemi.

Cestování s karavanem je zážitek

Cestování s karavanem není vždy jednoduché, zvláště pokud musíte projet po úzké silnici. Mnoho lidí, kteří jezdí pravidelně karavanem na dovolenou, jezdí do stále stejného kempu po dlouhá léta.  Výhodou dovolené v karavanu je obrovská svoboda při cestování. Tímto způsobem můžete spát v libovolných kempech, procestovat celou zemi. Domů si přivezete mnoho zážitků, poznáte nové lidi.

Chcete-li si cestování s karavanem vyzkoušet, postačí vám k jeho řízení řidičský průkaz skupiny B, protože převážná část těchto vozů spadá do kategorie vozidel do 3,5t. Karavan nemusíte hned kupovat, půjčovna obytných přívěsů je skvělým řešením. Karavan si na pár dní či týdnů můžete půjčit a vyzkoušet si nejen jak se s ním jezdí, ale jak taková dovolená probíhá.

Cestovat můžete i  s malými dětmi

Při cestování karavanem s malými dětmi nebude pro vás problém ani větší vzdálenost. Tempo a přestávky si zvolíte dle potřeb svých dětí či svého uvážení. Důležité je, aby děti cestovaly stejně rády, jako rodiče. Pak bude zážitek z cest pro všechny  skvělý a nezapomenutelný.  Po dohodě s půjčovnou můžete mít v karavanu i přiměřeně velkého domácího mazlíčka. Výhodou je, že trávíte noci ve stejném prostředí a váš mazlíček si nemusí zvykat na hotel či jiné zařízení.